V prostoru divadla sídlila na začátku 20. století věhlasná vinárna, kde se scházela tehdejší společenská smetánka, hvězdy filmu, hochštapleři, zbloudilí milionáři... Na pozadí neklidné doby, kde se prolínají fakta s fikcí, se k nám vrací Oldřich Nový, aby zavzpomínal na dobu největší slávy barrandovských filmových ateliérů. Je láska jen fata morgána? Sex, drogy, swing, módní salon Rosenbaum, reklamy Bat'a, ale především lesk a bída tehdejších hvězd stříbrného plátna Adiny Mandlové, Lídy Baarové, Miloše Havla, R. A. Dvorského... To vše za doprovodu swingových písní, které podtrhují atmosféru rozporuplné doby, ve které žili, tvořili, milovali i nenáviděli:

Adina mandlová

Vlastním jménem Jarmila Anna Františka Marie Mandlová, v Německu známá pod pseudonymem Lil Adina, byla slavná česká filmová a divadelní herečka. Její život byl mimořádně bouřlivý. Byla krásná, inteligentní, obdivovaná. Muži hráli v životě krásné a inteligentní Adiny velmi důležitou roli. Dalo by se říct, že na tehdejší dobu žila Adina poměrně vášnivým stylem života. Během studia na pařížském penzionátu dokonce otěhotněla a postoupila potrat. Stala se milenkou režiséra a herce Hugo Haase, stavitele Freda Schneinera-Svítila, manželkou malíře Zdeňka Tůmy (ten kvůli ní spáchal sebevraždu) a po válce se sblížila se svým hereckým kolegou, aktivním komunistou, Vladimírem Šmeralem. Byla celkem třikrát vdaná, a to s Josefem Kočvárkem, s bohatým podnikatelem Geoffreym a naposledy za módního návrháře Bena Pearsona.

lída baarová

Vlastním jménem Ludmila Babková, provdaná Ludmila Kopecká a Ludmila Lundwallová. Ve 30. letech natáčela v hitlerovském Německu a byla milenkou tehdejšího německého ministra propagandy Josepha Goebbelse. Na příkaz samotného Hitlera však musela v srpnu 1938 zanechat kontaktů s Goebbelsem a v roce 1939 Německo opustila. V Čechách pak natáčela dále (např.: Ohnivé léto, Dívka v modrém, Turbína), v roce 1941 odjela do Itálie a objevila se v několika italských filmech, odkud se ještě před koncem války musela vrátit do Prahy. V roce 1947 se provdala za loutkáře Jana Kopeckého, se kterým jezdila po nejrůznějších štacích hrála loutkové divadlo. Po únorovém převratu, opět za mimořádně dramatických okolností, spolu utekli do Rakouska.

růžena nasková

Národní umělkyně Růžena Nasková dávala hodiny výslovnosti Adině Mandlové, jelikož ji o to požádal její kolega Hugo Haas, který nějaký čas s Adinou žil.

světla svozilová

Ve 30. a 40. letech se ze Svozilové stala jedna z nejžádanějších českých filmových komiček. Zbývaly ale na ni jen vedlejší role. Ve složitém roce 1948 vstoupila Svozilová do KSČ. Mediálně vděčnou kauzou bývá údajný podpis Světly Svozilové pod prohlášením  žádajícím „nejvyšší trest“ pro kolegyni z divadla Jiřinu Štěpničkovou.

ANČA

Léta byla služebnou Adiny Mandlové, dokonce po ní „dědila“ i některé milence. Vztah s Adinou byl tedy spíše kamarádský. Když Mandlovou zavřeli v Pankrácké věznici, byla vyslýchána lidovým soudem.

EVA SVOBODOVÁ

Za éry Miloše Havla jako předsedy Lucerna-filmu, později Pragfilmu, jeho oddaná sekretářka.

popperová

Od roku 1925 do roku 1935 jednatelka berlínské Ufa-film (půjčovna a prodej filmů, společnost s.r.o. v Praze).

MARIE PAULOVÁ 

Bývalá operní zpěvačka. Opustila svého manžela a udržovala intimní poměr s nacistou, režisérem Svitákem. Šarlatánka, která spolupracovala s dalším nacistou, okultistou a spisovatelem Felixem Achillem de la Cámarou. Vedla účetnictví L. Baarové se kterou odjela do Itálie, kde během války L. Baarová natáčela. Ke konci války, před vypuknutím Pražského povstání, byly cennosti jak Lídy Baarové, tak současně i režiséra Svitáka (kožešiny a šperky) uschovány v bytě šarlatánky Marie Paulové na Žižkově.

věra bromová

Manželka režiséra Ladislava Broma, který spolupracoval s Lídou Baarovou. Manželé Bromovi zorganizovali Lídě Baarové a jejímu manželovi Janu Kopeckému v roce 1948 ilegální útěk na západ.

hana podolská

Kostýmní návrhářka, později majitelka slavného módního salónu v Praze. V začátcích své kariéry spolupracovala s Ulli Rosenbaumem. Vytvořila kostýmy pro Adinu Mandlovou ve filmu Kristián.

JARUŠKA

Osobní masérka Adiny Mandlové.

MILOŠ HAVEL

Český mediální podnikatel a filmový producent. Strýc prezidenta Václava Havla a jeho bratra Ivana Havla. Majitel největší prvorepublikové produkční firmy Lucernafilm. Jeho jméno je spjato se vznikem Barrandovských filmových ateliérů a rozvojem československé kinematografie v období mezi oběma světovými válkami a během druhé světové války. Někdy bývá označován za prvního českého filmového magnáta.

VLADIMÍR SLAVÍNSKÝ

Český herec, básník, scenárista, režisér a filmový podnikatel, který patří mezi průkopnické osobnosti moderní české kinematografie. Mezi herci byl velmi oblíbený. Téměř ke všem svým filmům si psal své vlastní scénáře a v éře němého filmu také ve filmech často vystupoval jako herec. V mládí se věnoval sportu, úspěšně se účastnil mistrovství v řecko-římském zápase a krátce působil v tomto sportu i jako profesionál (mj. v Rusku).

R. A. DVORSKÝ

Český hudební skladatel, kapelník, klavírista, zpěvák, herec a nakladatel. Hrál se svým orchestrem od roku 1937 na Barrandovských terasách, později také v Trilobit baru. V roce 1941 se po pobytu na mlýně Smetiprach zamiloval do Adiny Mandlové a chtěl se rozvést. V r. 1945 rozpouští Melody Boys, v roce 1947 mu zemřel jeho jediný syn Mirek, v roce 1948 po únorovém převratu mu bylo znárodněno jeho hudební nakladatelství. Dvorský je zlomen a apatický, chce emigrovat. Následně je vězněn za vlastizradu. Na svobodu se dostane až 10.5. 1956. Dále se živí jako estrádní umělec.

JAN KOPECKÝ

První manžel Lídy Baarové. Pocházel ze slavné loutkářské rodiny Kopeckých a zároveň byl synovcem poválečného ministra informací. Společně objížděli vesnice a hráli loutkové divadlo.

FERDINAND PEČENKA

Zvaný „sekáč Ferda“, jeden z nejvýznamnějších kameramanů. Věnoval se např. inovativnímu nasvícení scény, kde vynikl detail a hra stínu a světla, zejména ve filmu Kristián.

FELIX ACHILES DE LA CÁMARA

Autor pohádek, majitel divadla, obchodník s filmy, manažer filmových hvězd. Stýkal se s Marry Pickford, Gretou Garbo, napsal životopis Josefiny Bakerové. Byl český fašista, později německý občan, člen SA. Zajímal se o okultním vědy. Napsal scénář k filmu Dívka v modrém. Měl intimní poměr s Lídou Baarovou. Byl majitelem prosperující firmy Camara-films Paris, spolupracoval s německými producenty.

otakar nejedlý

Malíř a kamarád Miloše Havla, častý návštěvník jeho barrandovské vily. Recesista, zábavný společník, ctitel Adiny Mandlové. V létě jezdil se svými studenty po Čechách, např. na Hrubou Skálu, Hlubokou nebo do Českého ráje.

ULLI ROSENBAUM

Módní návrhář, majitel salónu Rosenbaum, gay, kamarád Adiny Mandlové a večírkový typ.

ZDENĚK TŮMA

Malíř, komunista, který se cítil být nedoceněný. Snažil se dělat také výpravy k divadelním inscenacím. Po jednom z divokých večírků Mandlová zjistila, že její muž Zdeněk Tůma spáchal sebevraždu…

ELMAR KLOS

Významný český filmový režisér, scenárista, dramaturg, pedagog a filmový manažer. Po válce se stal jedním z hlavních organizátorů znárodňování československého filmu. Spolu s Kadárem natočil oscarový film Obchod na korze.